Tag Archives: bursa nilüfer ytong ustası

Bursa Nilüfer Ytong İşleri

3 4 5 ytong Bursa Nilüfer Ytong İşleri

Isı yalıtımı

Hacminin %85’i durgun hava dolu gözeneklerden oluşan gazbeton, yüksek ısı yalıtımı özelliği sayesinde yapınızı yazın serin, kışın sıcak tutar.

Yangın dayanımı

Gazbeton ürünler A1 sınıfı “hiç yanmaz” yapı malzemeleri grubundadır. 1.200°C sıcaklığa kadar dayanıklı olan gazbeton, yapılarda yangın emniyeti sağlar.

Deprem dayanımı ve hafiflik

Hafif bir kagir yapı malzemesi olan gazbeton, yapılara ek yük bindirmez. Deprem etkisi binanın ağırlığı ile doğru orantılı olduğundan gazbeton hafifliği ile depreme karşı yapının dayanımını artırır. Ayrıca gazbeton; betonarme yapıda demir ve beton tasarrufu, nakliyeden de avantaj sağlar.

ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde yapılan çalışmada, gazbeton kullanılan 8 katlı bir binada, statik tasarımda, %7 beton tasarrufu ve %12 demir tasarrufu yapıldığı tespit edilmiştir.

Çevre dostu yapı malzemesi

Gazbeton tümüyle doğal hammaddelerden üretilir. Gazbeton hammaddeleri, yer kabuğunun büyük bir bölümünü oluşturur ve neredeyse tükenmez kaynağa sahiptir. Gazbeton endüstrisi bu hammaddeleri çevreyi koruyarak çıkartır ve kullanır. Bunu yaparken doğanın dengesine asla zarar vermez.

Çevre dostu bir yapı malzemesi olan gazbeton, dünyaca kabul edilen bir eko etiket olan Çevresel Ürün Deklarasyonu’na (Enviromental Product Declaration – EPD) sahiptir. Yeşil bina tasarım ve yapımlarında tercih edilmektedir.

Diğer teknik özellikler

Sağlamlık ve sağlıklı mekânlara uygunluk

Sağlamlık

Gazbeton yapı malzeme ve elemanları, inşaat teknolojisinin gerektirdiği çeşitli mukavemet sınıflarında üretilmektedir. Gazbeton ile yapılan döşeme, duvar ve çatılar sağlamlık ve statik özellikleri ile kusursuzdur.

Sağlıklı mekânlara uygunluk

Gazbeton ısı depolama özelliğine sahiptir. Dış duvarlarda kullanıldığında yapıyı dışarıda oluşan ısı farklılıklarından koruyarak yapı içinde sağlıklı ve konforlu bir ortam oluşmasını sağlar.

Ses yalıtımı

Gazbeton, DIN 4109’a göre tek katmanlı duvarlar için sağlanması gerekli ses yalıtım direnç değerlerini sağlayan bir yapı malzemesidir.

Gazbetonun gözenekli yapısı sayesinde aynı ağırlığa sahip diğer kagir duvar malzemelerinden 2 dB daha iyi ses yalıtımı sağlar.

Milimetrik ölçüler ve kolay işlenebilirlik

Milimetrik ölçülerde boyutlandırılan gazbeton ahşap gibi kolayca işlenebilen bir malzemedir. Matkap ile delme, rendeleme, çivi çakıp vidalama, tesisat için kanallar açma işlemleri kolayca yapılabilir.

Yeniden değerlendirme, iyileştirme ve atık

Gazbetonun uygulamasında ve geri dönüştürülmesinde mümkün olan her noktada yeniden değerlendirilerek atık miktarı en aza indirgenmektedir. İnşaat sahalarında ve yıkım alanlarında, ayrılmış ve sınıflandırılmış gazbeton atıkları toplanarak yeniden değerlendirilebilmektedir.

İletişim: 0224 222 53 49

Gsm: 0532 714 31 85