Söve Uygulamaları

Söve hem dekorasyon hem yalıtım özelliğine sahip, eps ve xps strafor gibi malzemelerden yapılan üzeri reçine ile kaplanan ve her renge boyanabilen, sınırsız modelli bir dekorasyon ve cephe aksesuar malzemesidir. Söve eps bloğunun kesilerek üzerine akrilik esaslı sıvanın kaplanmasından üretilir. Söve oldukça estetik bir görünüm sağlar.
İzolasyon amacı sağlayan Yalı baskısı (siding), söve mantolama, fugalı mantolama ve Kat silmesi Modelleri ve sadece süslemede kullanılan
kapı pencere söveleri ve deniz modelleri gibi yüksek estetik ürünü söveler olarak iki çeşittir.
Söve fiyatı çeşitlerine göre mantolama ürünlerinden biraz daha pahalı olabilmektedir. Fakat iyi bir söve ürünü binanızın estetik görünümünü de artırdığı için binanıza değer katacaktır. Söve binalarınıza estetik bir güzellik sunmanın yanı sıra ısı, ses gibi dış etkenlere karşı yüksek dayanımlı bir izolasyon malzemesidir.
Söve firmaları tarafından Pencere etraflarında sövelerin altına veya SÖVEin altına denizlik uygulaması yapılabilir veya sövelerin üst kısmına taç uygulaması yapılabilir. Özellikle pencere etraflarında kullanılan söveler zeminden daha yüksek bir boyut oluşturmaktadır.