Tag Archives: bursa dekoratif sıva ustası

Bursa Dekoratif Sıva İşleri

Bursa Dekoratif Sıva İşleri Emülsiyon esaslı, içte ve dışta kullanılabilen, mala ile uygulanan, mala ile desen verilen, kalın, çizgi desenli, dekoratif, hazır renkli sıvadır.

Uygulama Alanları
> Dış cephede kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeylere ve eski boyalı yüzeylere, istenildiğinde de dekoratif görüntüsü ile iç yüzeylere uygulanır.

Özellikleri
> Suya dayanıklıdır.
> Dışarıdan içeriye su geçirmemesine rağmen, içerideki nemi dışarıya atabilme kabiliyeti ile binaların nefes almasını sağlar.
> UV, aşırı soğuk veya sıcak, yağmur, kar, nem gibi ağır hava şartlarından etkilenmez, kabarmaz, çatlamaz, renkleri solmaz.
> Alkaliye dayanıklıdır.
> Malanın hareket yönünün değiştirilmesi ile elde edilen yatay, düşey veya çizgi desenleri ile oldukça dekoratiftir.
> Solvent içermediği için kokmaz, insan ve çevre sağlığına zarar vermez.firmamız hertürlü kolaylık sağlamaktadır.

İLETİŞİM : 0224 222 53 49

GSM : 0532 714 31 85

Bursa Yıldırım Dekoratif Sıva

.Bursa Yıldırım Dekoratif Sıvanın yeri DENİZYAPI DEKORASYON fiyatta kolaylık sağlamaktadır.

 • Isı Yalıtım Sistemleri için özel olarak geliştirilmiş olan Klimatherm Dekoratif Sıva Mineral Doku,aynı zamanda düzgün çekilmiş ve yüzey mukvemeti kuvvetli kaba sıva üzerine,macunlanmış brüt beton , macunlanmış gazbeton üzerine de  uygulanabilir. Direkt tuğla, gazbeton ve zayıf sıvalı yüzeylere uygulanmaz.
 • Yüzey temiz, düzgün ve sağlam olmalıdır.
 • Uygulama  öncesi yüzey mutlaka nemlendirilmeli , çok sıcak ve rüzgarlı havalarda suya doyurulmalıdır.
 • Uygulama için ortam sıcaklığının + 5°C ile  +30 °C arasında olmasına dikkat edilmelidir.
 • Çok sıcak havalarda ve / veya  çok nemli havalarda ayrıca güneş altında  olan yüzeylerde ve don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılması önerilmez. Güneşli, sıcak ve rüzgarlı ortamlarda gerekli koruma önlemleri alınmalıdır. Farklı kuruma sürelerine bağlı olarak oluşabilecek ton farklılaşmalarını önlemek için geniş cephelerde, birbiriyle bağlantılı yüzeylerde uygulama ara vermeden bitirilmelidir.
 • Uygulanmış yüzeyler priz alma süresi içerisinde olumsuz hava koşullarına karşı (yağmur, don, vb) korunmalıdır.
 • Klimatherm Dekoratif Sıva Mineral Doku, 25 kg ‘lık ambalajın tamamı  için yaklaşık olarak  6 -6,5 lt su ile karıştırılarak uygulanır. Karıştırma işlemi düşük devirli mikser ya da elle homojen kıvam elde edilene kadar sürdürülmelidir.
 • Karıştırma işlemi sonrasında harcın 5 dakika dinlendirilmesi gereklidir. Dinlendirilme süresi sonrasında harç, hafifçe karıştırılarak kullanıma hazır hale gelir.
 • Harç , çelik mala ile yüzeye eşit olarak yayılmalı,kalınlık harç içindeki desen taşına göre ayarlanmalıdır. Daha sonra yüzey ıslakken plastik mala ile harç üzerinde dairesel hareketlerle yüzeye desen verilmelidir.
 • Daha  önceden karıştırılmış ve hafif sertleşmeye başlamış olan harçlar asla kullanılmamalı, yeni karışımı yapılmış olan malzemelerle karıştırılmamalıdır.
 • Desen verilmiş yüzey kuruduktan sonra dekoratif boya ile boyanır.
 • Boya uygulaması için en az 7 gün beklenilmelidir.

İLETİŞİM : 0224 222 53 49

GSM : 0532 714 31 85