Epoksi Boyalar

epoksiuygEpoksi Boya ÖZELLİKLERİ :
Çift komponentli, reaksiyon kurumalı,epoksi reçine esaslı son kat boyadır. Su, deniz suyu, asit ve aşınmaya maruz çeşitli sanayi tesislerinde , her türlü metal, ahşap ve mineral yüzeylerde kullanılır. Fiziksel ve kimyasal tesirlere karşı dayanıklıdır.

Epoksi Boya KULLANILDIĞI YERLER:
Uygun astarla astarlanmış her türlü ahşap,mineral, metal ve ametal yüzeyde, son kat malzemesi olarak kullanılır.

Epoksi Boya YÜZEY HAZIRLAMA :
Ahşap, mineral, metal ve ametal yüzeyler uygun astarla astarlanır. Astarlama işleminden 24 saat sonra son kat uygulamasına geçilir.

Epoksi Boya UYGULAMA ŞEKLİ :

Ana malzeme ve sertleştirici ağırlıkça 2:1 oranında karıştırılır. Fırça veya rulo ile uygulama için hacmen % 5 – 10 oranında,. Püskürtme ile uygulama için hacmen %15 – 20 oranında Epoksi Tiner ile inceltilerek uygulanır. Birden fazla kat uygulamalarında katlar arasında en az 12 saat beklenmelidir.

Epoksi Boya BOYAMA GÜCÜ :
105 – 115 g/m² veya 90 – 100 ml/m² (tek kat ) (Yaklaşık 40 mikron kuru film kalınlığı için)

KURUMA SÜRESİ (20°C) :ekip boya
Dokunma Kuruması : 15-20 dk
Toz Tutmama Süresi : 2-3 saat
Sertleşme Süresi : 24 saat
Tam Kuruma Süresi : 4-7 gün
NOT :
+5°C ile + 30°C arasındaki sıcaklıklarda uygulayınız.

DEPOLAMA ÖMRÜ :
Açılmamış ambalajında, +5°C ile +30°C arasındaki sıcaklıklarda,en az 1 yıldır.

Epoxyfloor789EPOKSİ-Self Leveling Endüstriyel Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama ,ilaç fabrikaları, hastanelerin steril alanları, elektrik santralleri ve her türlü sanayi tesisinde temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir, kapalı alan zemin kaplaması olarak kullanılır.. Kolay temizlenmekte ve mekanik mukavemeti yüksektir. Kimyasal maddelerin etkisine dayanıklıdır. Bu tür epoksi kaplama, daha çok tekstil, gıda, ilaç,fabrika,hastane,okul, üretim tesisleri gibi yerlerde kapalı alan zemin kaplaması olarak kullanılmaktadır.

Epoksi Self Leveling ,epoksi yer kaplama aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren derzsiz bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan 6-8 saat sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Bu zemin iyileştirme yöntemi ile çalışma, iş süresi aksaklıklarının getireceği kayıpların önüne geçilebilir. Epoksi zemin kaplama, hızlı bir yöntemdir. Temizlenmesi kolay ve parlak zeminler oluşturulabilir.

Epoksi Kaplama elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, ilaç fabrikaları, hastaneler, kimyasal fabrikalar, sigara fabrikaları, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, mobilya endüstrisi, plastik üretim tesisleri, istasyon ve spor komplekslerinde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Epoksi kaplama Özellikleri
· Toz tutmaz, paslanmaz, su geçirmez
· sürtünme ve aşınmaya dayanıklı
· Temizlenmesi kolay
· Hızlı ve kolay uygulanabilir
· Bakım ve onarımı kolay ve ucuz
· Yapışma niteliği yüksek ve esnek
· Darbeye dayanıklı
· Kalınlığı 0.2 mm – 0.5 mm arasında değişmektedir