Bursa Çekirge Çekme Kat İşleri

Bursa Çekirge Çekme Kat İşleri

Çekme kat, çatı katı ile son kat arasında kalan, terasın tam orta yerinde bulunan, dört tarafı balkonla çevrili olan yapı tarzıdır. Çekme kat, yapının ön çizgisinden geri çekilerek yapılıyor.

Çekme kat nedir dersek yapıların çatı katı ve son kat arasında bulunan, metal (demir, çelik) ayaklar üzerine kurulabilen veya tavana çelik askılar ile asılabilen ara kat modelidir.  Asma kat da denilen çekme katların genellikle dört tarafı balkon tarzı korkuluklar ile çevrilidir. Üzerine binecek ağırlığa göre zemin profil kalınlıkları belirlenir. Fabrika veya depo gibi tavan yüksekliği fazla olan alanlarda istif alanını arttırmak için 2 veya 3 kat olarak uygulanabilmektedir.

Çekme kat  kurulacak ortamın mimari özellikleri göz önüne alınarak yapılmaktadır. İç ortamın dekorunu bozmayacak şekilde tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Eğer iç dekorda keskin hatlar hakimse keskin hatlar devam ettirilmeli, köşeler yuvarlanan bir dekor hakimse bu nokta dikkate alınmalıdır.

Yüksek tavanlı evlerin alanlarından daha fazla yararlanmak için evlerde de çekme kat yapılabilmektedir. Evin dekoruna, tarzına uygun şekilde tasarlanan çekme kat, iç mekanın renklerinde statik boya ile boyanarak evin bir parçası haline getirilir.

4  3 12

İLETİŞİM : 0224 222 53 49

GSM : 0532 714 31 85